See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Kevadkoolis uuritakse meelte rolli läbi aja


24.05.2022       Agnes Neier

Eesti Kirjandusmuuseumi korraldatavate sügiskoolide sarja võtab kokku kevadkool, mis toimub 26.-27. mail 2022 Toila Spa Hotellis pealkirjaga “Dialogues with the Senses”.  Humanitaarteaduste doktorantidele suunatud interdistsiplinaarse rahvusvahelise kevadkooli raames vaadeldakse meelte rolli kultuuris. „See on väga meeliavardav teema – mõelda mitte ainult nägemismeele, puutemeele, haistmise, kuulmise ja kompimise rolli üle, vaid ka selle üle, milliste meeltega kogeme mitteverbaalset teavet või vaikust, kuhu paigutuvad intuitsioon ja n-ö seitsmes meel,“ märkis ürituse korraldaja Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna vanemteadur Reet Hiiemäe.

Kirjandusmuuseum viib ürituse läbi keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikooli partnerina. Ettekandeid-töötube pakuvad lisaks Eesti asjatundjatele ja doktorantidele valdkonna tunnustatud eksperdid mujalt, näiteks Kathryn Linn Geurts (USA) toob näiteid ebatavalistest Aafrika meelemaastikest ning Frog (Soome) arutleb šamanistlike ja muude rituaalsete kogemuste näitel, kuidas kultuurilised praktikad mõjutavad inimeste tajuviise. Kirjandusmuuseumi iga-aastaste doktorantidele suunatud ürituste eesmärk on luua teadlasi ja doktorante kaasates dialooge erinevate ühiskonnas olulist kõlapinda omavate teemadega. 

Lähem info: Reet Hiiemäe, reet.hiiemae@folklore.ee

Ürituse koduleht:  https://folklore.ee/CEES/doktorikool/sk2022


Ürituse toimumist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond (Eesti Kirjandusmuuseumi ASTRA projekt EKMDHUM), see on seotud ka Eesti-uuringute Tippkeskusega.


kirmus.ee