See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Prantsuse-Eesti koostööprogrammi PARROT reisigrantide taotlusvooru aastateks 2023-2024 taotluste esitamise tähtaega on pikendatud. Taotluste esitamise tähtaeg on 5. juuni 2022.


31.05.2022       Marika Meltsas

PARROT on Prantsuse-Eesti teadus- ja tehnoloogiaalane koostööprogramm, mida esindavad ja koordineerivad vastavalt Prantsuse Välis- ja Euroopa Asjade Ministeerium ja Haridus-, Kõrgharidus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridus- ja Teadusministeerium. Eestis korraldavad tööd Eesti Teadusagentuur ja Prantsuse Suursaatkonna kultuuri- ja koostööosakond. Programmi eesmärk on arendada kahe riigi teadus- ja tehnoloogiaalast koostööd kõikides fundamentaal- ning rakendusteaduse valdkondades, sealhulgas humanitaar- ja sotsiaalteadusi. Alates esimesest konkursist on doktorantide ning noorteadlaste kaasamine projektides programmi jaoks prioriteetne.

Avalik konkurss ühistele teadusprojektidele kestusega 2 aastat kuulutatakse välja iga kahe aasta tagant. Koostööpartneritel tuleb esitada identne ingliskeelne ühistaotlus mõlema riigi vastutavale ametkonnale. Projekte hindavad nii Eesti kui Prantsuse ekspertkomisjonid. Ühisprojektide lõpliku rahastamise otsustab Eesti-Prantsuse ühiskomisjon.

Rahastamine

Rahastamine hõlmab ainult ühisprojektide raames uurimistööga tegelevate inimeste reisikulude hüvitamist. Igasugune muu rahastus, mis on vajalik uurimistöö läbiviimiseks, peab olema kaetud partnerasutuste omavahenditest või tulema teistest rahastamisallikatest.

Eestipoolne rahastus katab Eesti teadustöötajate sõidukulud ja Eesti teadustöötajate päevarahad Prantsusmaal viibimise ajal: 

  • sõidukulud: sõit Prantsusmaale ja tagasi tegelike kulutuste alusel ning tervisekindlustus Prantsusmaal viibimise ajaks 500 EUR ulatuses. Sõidukulude kompenseerimist saab taotleda ETAGilt pärast reisi lõppu.
  • päevaraha: 110 EUR/päev (mis on ette nähtud majutuseks ja elamiskuludeks). Päevaraha taotluse palume saata hiljemalt 14 päeva enne reisi algust.

Prantsusmaa poolne rahastus katab Prantsuse teadustöötajate sõidukulud ja Prantsuse teadustöötajate päevarahad Eestis viibimise ajal: 

  • sõidukulud: sõit Eestisse ja tagasi tegelike kulutuste alusel 450 EUR ulatuses ning tervisekindlustus Eestis viibimise ajaks;
  • päevaraha: 125 EUR/päev (mis on ette nähtud majutuseks ja elamiskuludeks).

Teadustöötajad

Päevarahad

Rahastav riik

Lähetusriik→saabumisriik

Prantsuse meeskonna teadlased 

125 € / päevas

Prantsusmaa

Prantsusmaa → Eesti

Eesti meeskonna teadlased

110 € / päevas

Eesti

Eesti → Prantsusmaa

Teadustöötajad

Sõidukulud

Rahastav riik

Reis

Prantsuse meeskonna teadlased 

450 €

Prantsusmaa

Prantsusmaa → Eesti→ Prantsusmaa

Eesti meeskonna teadlased

500 €

Eesti

Eesti → Prantsusmaa→ Eesti

 

 

 

 

 

Eesti taotleja saab esitada elektrooniliselt allkirjastatud taotluse e-posti aadressil darja.matt@etag.ee.

Prantsusmaa taotleja saab esitada (Eesti partneriga identse taotluse) veebilehel: https://www.campusfrance.org/fr/phc-candidater.

NB! Projekti kirjeldus (“Scientific-technical rationale and purpose of the cooperation”) võib taotlusvormis olla maksimaalselt 10 000 tähemärki (koos tühikutega).

Lisainfo Eesti Teadusagentuuri kontaktilt või ETAgi kodulehel.

Rahastusotsus: detsember 2022
Projektide algus: jaanuar 2023

PARROT konkursi tingimused 2022
PARROT konkursi taotlusvorm 2022
PARROT Guideline of Good Practices
PARROT conditions 2022 (ingliskeelne)

 

Kontakt Eesti Teadusagentuuris:
Darja Matt

Koordinaator
darja.matt@etag.ee
Tel. 5692 4211