See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Sotsiaalministeerium ja tööinspektsioon taasavavad projektikonkursi „Isikukaitsevahendite müksamine ehitussektoris“


17.05.2021       Priit Tuvike

Projektikonkursi eesmärk on töötada välja sekkumised, mis soodustaks ehitussektori töötajate nõuetekohast isikukaitsevahendite kasutamist. Projekti käigus uuritakse, miks osad ehitajad ei kasuta isikukaitsevahendeid, või ei kasuta neid nii nagu ette nähtud, töötatakse välja võimalikud müksud olukorra prandamiseks, rakendatakse neid mükse ja hinnatakse nende mõju. Projekti tulemusena valmib ülevaatlik raport. Projekti rahastab sotsiaalministeerium 2021. aastaks eraldatud teadus- ja arendustegevuse lisarahastuse vahenditest.

Võrreldes eelmise taotlusvooruga oleme teinud mitmeid muudatusi. Neist olulisim puudutab projekti ajakava – projekti eeldatav algusaeg on august 2021 ning kõik tegevused tuleb lõpetada hiljemalt 2022. aasta juunis. Lisaks leevendasime nõudeid uurimisrühmale ning laiendasime võimalusi projekti mõju hindamiseks. Kõik need muudatused annavad taotlejatele rohkem mänguruumi.

Projektikonkurss on avatud 17.05.2021 kuni 18.06.2021 kell 17:00. Projektitaotlused tuleb esitada Eesti Teadusinfosüsteemi (ETIS) keskkonnas www.etis.ee. Projektikonkursil on oodatud osalema kõik organisatsioonid, kes vastavad lähteülesandes toodud kvalifitseerumisnõuetele.

Lisainfo: Elis Kaljuvee (elis.kaljuvee@sm.ee, tel 626 9756) või Marion Pajumets (marion.pajumets@sm.ee, tel 626 9164), sotsiaalministeeriumi analüüsi ja statistika osakond.

ETISega seotud tehniliste küsimuste korral palume pöörduda ETISe kasutajatoe poole (etis@etag.ee, tel 730 0373).