See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Uudne turvaline kiibitehnoloogia muudab pöördprojekteerimise ja spionaaži sisuliselt võimatuks


15.03.2021       Krõõt Nõges
  • chip_plus_pcbsmall.png

Arvutiriistvara turvalisus on üha suurem probleem, arvestades kiipide tootmiseks vajaliku ökosüsteemi hajutatust üle maailma. Kiipide tootmisetapid viiakse läbi eri organisatsioonide poolt, mis asuvad eri riikides. Samuel Pagliarini leidis, et seejuures on väljakutseks garanteerida, et kiipe tootmise käigus ei modifitseerita ning nendes peituvat teadmist ei kopeerita. Ta lisas: „Samas on kiipe tootval tehasel täielik juurdepääs komponentide ja ühenduste paigutusele kiibi pinnal, mis muudab tööstusspionaaži äärmiselt lihtsaks.“

Selleks, et kaitsta kiibi intellektuaalomandit ja hoida ära võimalikud pahatahtlikud modifikatsioonid, töötas prof Pagliarini töörühm välja uudse programmi, mis tükeldab kiibi projekti automaatselt kaheks osaks. Esimene neist toodetakse usaldusväärses tehases ja teine kolmanda osapoole poolt. Seejuures on tükeldus läbi viidud viisil, mis muudab igasuguse pöördprojekteerimise ja spionaaži sisuliselt võimatuks. Programmi katsetati reaalse GPS kiibil, mis tükeldati programmi abil kaheks osaks ning toodeti 16nm kiibitehnoloogias.

Uudne idee avaldati mainekas teadusajakirjas IEEE Design & Test ja artikli esimeseks autoriks on TalTechi professor Pagliarini.

Pagliarini, S., Sweeney, J., Mai, K., Blanton, S., Mitra, S., Pileggi, L. Split-Chip Design to prevent IP Reverse Engineering. IEEE Design & Test. October 2020.


Professor Samuel Nascimento Pagliarini, TalTechi arvutisüsteemide instituut, samuel.pagliarini@taltech.ee