See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Üleskutse väiketrükiste kogumise kohta!


16.07.2021       Priit Tuvike

Eesti Kirjandusmuuseumi Arhiivraamatukogu kutsub seltside esindajaid ja koduloo-uurijaid saatma omakirjastatud väiketrükiste eksemplare ka arhiivraamatukogule.

Arhiivraamatukogu juhataja Merike Kiipus on tänulik kõigile, kes aitavad kirjandusmuuseumi arhiive veelgi rikastada. „Oleme ka varasematel aastatel kutsunud inimesi üles meile trükiseid saatma ning on kena näha, et meie sõnum on levinud ja meile tuuakse erinevaid teoseid, alustades laululehtedest ja lõpetades suurte müürilehtedega, mida me ei pruugi säilituseksemplaridena saadagi. Juba teist aastat järjest on näiteks Nõva kandi inimesed kinkinud meile mitmeid teoseid, sellel nädalal saime nende kogukonna esindajalt kaks Nõva pärandikultuuri kogumikku ja ühe luulekogu. Oleme väga tänulikud kõigile info levitajatele ning teoste toojatele,“ sõnas Kiipus.

Kiipus paneb seltside esindajatele ja koduloo-uurijatele südamele, et kui nad midagi enda kodukandi kohta välja peaksid andma, siis võiksid nad vähemalt ühe eksemplari ka Eesti Kirjandusmuuseumi Arhiivraamatukogule saata.

Siin on näide, kuidas taolist üleskutset levitati juba 1916 aastal, kui Tallinna Teatajas avaldati arhiivraamatukogu üleskutse, mida asuti usinasti täitma.

Milliseid kirjutisi oodatakse:

Teretulnud on igasugused koduloolised väiketrükised alates laululehtedest ja lõpetades suurte müürilehtedega, vägagi oodatud on kõik ilma ISBNita väljaanded.

Kuidas ja kuhu saata?

Teose üleandmise soovist palume teada anda Eesti Kirjandusmuuseumi meiliaadressile kirmus@kirmus.ee või telefonile 7377700 helistades. Füüsiliselt kohale saab teosed tuua Tartusse aadressil Vanemuise 42, kuid palume siiski ette helistada, kuna kirjandusmuuseumi maja on hetkel remondi tõttu suletud.

Lisainformatsioon:


Rain Porss
Eesti Kirjandusmuuseum
Kommunikatsioonispetsialist
tel: 5219727
e-post: rain.porss@kirmus.ee