See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Maaülikooli õppekeskus võõrustab avatud kalasadamate päeval külalisi


27.04.2022       Risto Mets
  • kalasadamad_22_poster.jpg

Tihe programm igas vanuses külastajaile ja eriti peredele ootab neid, kes sõidavad laupäeval, 30. aprillil Eesti Maaülikooli Võrtsjärve õppekeskusesse.

Üle-eestilisel avatud kalasadamate päeval saab tutvuda sadamate ja kalandusega, maitsta kohalikku kalatoitu, osta kaasa värsket kala ja kalatooteid ning võtta osa kogupereüritustest. Võrtsjärve õppekeskuses saab lisaks kala püüda ja õppida kala väärindama.

Teadusasutusele kohaselt saavad külalised osa ka loengutest, mis räägivad vee-elustikust nii Eestis kui kaugemal. Samuti tuleb juttu põhjalikult uuritud Võrtsjärvest - tema väärtustest, aga ka muredest.

Avatud on lasteala, näeb vetelpäästekoerte demonstratsioonesinemist, kuuleb põnevaid loenguid vee-elustikust ja saab ka järvele parvega sõitma minna. Mõistagi on avatud maaülikooli järvemuuseum. Muusikalise poole eest hoolitsevad Elva muusikakooli lapsed ja õpetajad, lõõtspillimängija Rauno Koorts ja Nedsaja küla bänd.

Võrtsjärve Limnoloogia sadamaala ja keskus on külalistele avatud kell 8.00 - 18.30.