See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Ilmus Sisekaitseakadeemia teadusajakirja Turvalisuskompass teine number


31.05.2022       Triin Rätsepp
  • TK2_kaas.jpg

Ilmunud on Sisekaitseakadeemia eestikeelse teadusajakirja Turvalisuskompass teine number!

Turvalisuskompass on siseturvalisuse ja julgeoleku valdkonna eelretsenseeritud teadusajakiri, mille eesmärk on vastava ala teadustööde koondamine ning eesti erialase teaduskeele edendamine. Ajakirja mõistes on turvalisus mitmetahuline uurimisvaldkond, mis koondab enda alla kõik ühiskonna ohutut ja turvalist toimimist tagavad protsessid. Ajakirjas käsitletavad teemad hõlmavad korrakaitset, migratsiooni, tuleohutust, korrektsiooni, sisekaitse valdkonna institutsioonide organisatsioonikäitumist ja strateegilist juhtimist, ennetustööd, innovaatilisi (tehnoloogilisi) lahendusi, kriminoloogiat, julgeolekut, põhiseadusliku korra kaitset, vastuluuret, hübriidohtude ning nii uute ohtude ja väljakutsete kui ka institutsioonidevahelise koostöö temaatikat. Teemade valik ei piirdu aga ainult eespool loetletutega. Täpsemalt saab ajakirja kohta lugeda siit.

2021.a lõpus ilmunud Turvalisuskompassi esimene number esitas mäletatavasti mitmekesise valiku sisejulgeolekualasest teadustegevusest, sh uurimistöid mitmest õppega seotud aspektist ning ülevaate tehtud projektidest ja toimunud konverentsidest.