See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Vanemad uudised  


Uurimistoetuste tänavune taotlusvoor avaneb teadlastele 1. märtsil


28.02.2020       Priit Tuvike

Uurimistoetuste 2020. aasta taotlusvoor on teadlastele avatud 1. märtsist 31. märtsini. Taotlused saab esitada Eesti Teadusinfosüsteemi ETIS kaudu.

Loe lähemalt....

On alanud kandideerimine L'Oreal programmi "Naised teaduses"


27.02.2020       Siiri Jakobson

Alates 27. jaanuarist 2020 on avatud konkurss mainekale L’Oréal–Balticu stipendiumile „Naised teaduses“. Eesti, Läti ja Leedu väljapaistvatele naisteadlastele antakse välja seitse 6000 euro suurust stipendiumit. Lisaks nomineeritakse igast Balti riigist üks stipendiaat L’Oréali ja UNESCO rahvusvahelisele tõusvate talentide ühiskonkursile (International Rising Talent).

Loe lähemalt....

Ajakirja Keel ja Kirjandus kaksiknumber "Meedia. Visuaalsus. Folkloor" kajastab Eesti-uuringute Tippkeskuse teadlaste värskemaid uurimistulemusi


18.02.2020       Anne Ostrak

  • 87175979_406875933495043_3174008796276064256_n.jpg
Ilmunud on ajakirja Keel ja Kirjandus kaksiknumber (nr. 1-2/2020), mille ühendavaks teemaks on meedia, visuaalsus ja folkloor. Teemanumbri on koostanud Eda Kalmre ja see koondab endas põhiliselt Eesti Kirjandusmuuseumi üheteistkümne autori üheksat folkloristika-alast artiklit, mille uurimisainese kontekst, sh levikukanalid on seotud kino, (trüki)ajakirjanduse, televisiooni, digitaalse ajakirjanduse ja internetiga.

Loe lähemalt....

Eesti teadlased peavad vajalikuks riiklikult ühtse teaduseetika süsteemi loomist


17.02.2020       Priit Tuvike

Eesti teadlased soovivad end teaduseetika valdkonnas senisest rohkem arendada ning peavad tähtsaks, et Eestis oleks riiklikult korraldatud ühtne ja selge teaduseetika süsteem, selgus Eesti Teadusagentuuri algatusel Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse (RAKE) ja TÜ eetikakeskuse läbi viidud värskest uuringust.

Loe lähemalt....

Tartu Ülikooli arstiüliõpilased toetavad tehnoloogiaga Eesti eakate iseseisvust


12.02.2020       Priit Tuvike

Meditsiiniteaduste valdkonna ettevõtlusainest sündis idee pakkuda eakatele personaalset nõustamist ning meditsiinilist ja tehnilist tuge, et nad saaksid võimalikult kaua oma kodus iseseisvat elu elada. Nii plaanivad arstiüliõpilased ettevõttega Gerifix arendada Eestis eakatele kohandatud targa maja teenust.

Loe lähemalt....

Eesti liitus Põhjamaade e-taristute koostööinitsiatiiviga


11.02.2020       Marika Meltsas

  • Andres Koppel ja Arne Flåøyen (vasakult).JPG
Täna allkirjastati Tartus Delta keskuses Eesti liitumisleping Põhjamaade e-taristute koostööinitsiatiiviga NeIC (Nordic e-Infrastructures Collaboration). Leping annab Eesti teadustaristutele võimaluse hoida ja arendada enda konkurentsivõimet ja teha rohkem rahvusvahelist koostööd.

Lepingu allkirjastasid Põhjamaade ühise teaduspoliitikaga ja teadusalase koostöö rahastamisega tegeleva NordForski direktor Arne Flåøyen ja Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees Andres Koppel.


Loe lähemalt....

Ehitusteadlased: kõige parema energiatõhususega uued liginullenergiahooned on Eestis


11.02.2020       Kersti Vähi

  • Kurnitski_piltEE.jpg
Rahvusvahelisest ehitusteadlaste hiljutisest uurimusest selgus, et Eestis on Euroopa ühed säästlikuma energiakuluga ehitised. Uurimuses aluseks võetud nelja riigi (Eesti, Norra, Soome ja Rootsi) kehtivate energiatõhususe nõuete ja võrdluskorterelamute näitel saab kinnitada, et just Eestis ehitatud liginullenergiahooned on kõige parema energiatõhususega, st hoonetel on kõige väiksemad energiakulud.

Loe lähemalt....

NordForski uus taotlusvoor vesiviljeluse valdkonna jätkusuutlikkuse tõstmiseks


10.02.2020       Marika Meltsas

06.02.2020 avas NordForsk uue taotlusvooru jätkusuutliku vesiviljeluse valdkonna teadusuuringute ja innovatsiooniprojektide rahastamiseks.

Vooru kogueelarve on 7,1 miljonit eurot (72 mln NOK) ja taotlusi saab esitada kuni 5. maini 2020.
Programmi viib ellu NordForsk koostöös järgmise rahastavate organisatsioonidega: The Swedish Research Council Formas; AVS Research fund for fisheries, Iceland; Technology Development Fund, Iceland; Innovation Fund Denmark; The Ministry of Agriculture and Forestry of Finland; The Research Council of Norway, Läti haridus- ja teadusministeerium ning Eesti Teadusagentuur.

Loe lähemalt....

In Memoriam - Valdek Kulbach (06.04.1927-31.01.2020)


10.02.2020       Krõõt Nõges

  • Kulbach.jpg
6. aprillil saanuks Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor, ehitusinsener, akadeemik Valdek Kulbach 93-aastaseks. Eesti väljapaistvaim ehitusteadlane jääb tavainimese mällu läbi Tartu ja Tallinna laululavade kõlaekraanide loomise, katsetamise ja ehitamise. Ta on projekteerinud ka mandrit ja Muhumaad ühendava rippsilla ning jõudnud korduvalt pettuda, et seda Saaremaa silda pole ikka veel valmis ehitatud.

Loe lähemalt....

Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu kuulutas välja rektori valimised


07.02.2020       Krõõt Nõges

  • ametikett_475x220-pix_07-02-2020_COPY.jpg
Rektoriks võib kandideerida isik, kes on või on olnud valitud mis tahes ülikooli professori ametikohale ja kellel on doktorikraad või sellele vastav kvalifikatsioon. Rektorikandidaate võivad esitada kõik soovijad.

Loe lähemalt....

Delta keskuses allkirjastatakse Eesti liitumisleping Põhjamaade e-taristute koostööinitsiatiiviga


07.02.2020       Marika Meltsas

Järgmisel teisipäeval, 11. veebruaril allkirjastatakse Tartus Delta keskuses Eesti liitumisleping Põhjamaade e-taristute koostööinitsiatiiviga NeIC (Nordic e-Infrastructures Collaboration). Leping annab Eesti teadustaristutele võimaluse säilitada ja arendada enda konkurentsivõimet ja teha rohkem rahvusvahelist koostööd.

Lepingu allkirjastavad Põhjamaade ühise teaduspoliitikaga ja teadusalase koostöö rahastamisega tegeleva NordForski direktor Arne Flåøyen ja Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees Andres Koppel.
NeIC on NordForski all tegutsev Põhjamaade e-taristute koostööinitsiatiiv, mille kaudu toimub suurem osa Põhjamaade e-taristute strateegilisest koostööst.

Loe lähemalt....

Eesti Teadusagentuur sai uue hindamisnõukogu


06.02.2020       Marika Meltsas

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps kinnitas Eesti Teadusagentuuri hindamisnõukogu koosseisu kolmeks aastaks.

Hindamisnõukogusse kuulub kuues teadusvaldkonnas 19 liiget ja sama palju asendusliikmeid.


Loe lähemalt....

ETISe uudisedTeiste portaalide uudised
06.02.2020      
Maaülikooli nõukogu juhiks sai Alar Karis   Aasta algusest muutus maaülikooli juhtimine kahetasandiliseks.
Loe lähemalt....
19.02.2020       https://www.etag.ee/?p=53196
Eesti Teadusagentuur kutsub aprillis Eesti Rahva Muuseumis toimuvale õpilaste teadusfestivalile  

Eesti Teadusagentuur korraldab 14. ja 15. aprillil Tartus Eesti Rahva Muuseumis õpilaste teadusfestivali. Juba kuuendat korda toimuv teaduspidu on kõigile...

The post Eesti Teadusagentuur kutsub apr ...
Loe lähemalt....


06.02.2020      
2020. aasta uurimistoetuste taotlusvooru uuendatud hindamisjuhendid on nüüd kättesaadavad   Eesti Teadusagentuuri kodulehel on nüüd avaldatud selleaastase grantide taotlusvooru dokumentide hulgas ka uuendatud taotluste hindamise juhendid. Olulisemate muudatuste eesmärk on parandada hindamise kvaliteeti, kindlustada kõrgetasemelise teaduse valdkondlikku mitmekesisust ja selgemini määratleda rahastusele kvalifitseerumise aluseid.
Loe lähemalt....
19.02.2020       https://www.etag.ee/?p=53309
ERA-NET CoBioTech 2020. a ühiskonkursi eelteade  

ERA CoBioTech on teadust rahastavate asutuste võrgustik, mille eesmärk on toetada biotehnoloogia arengut sünteetilise ja süsteemibioloogia alaste uuringute kaudu. Märtsi...

The post ERA-NET CoBioTech 2020. a ühiskonkursi eelteade appeared firs ...
Loe lähemalt....


03.02.2020      
Maaülikooli metsandus- ja ehitusvaldkonda juhib Marek Metslaid   Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi nõukogu valis uueks direktoriks Marek Metslaiu, kes seni töötas samas instituudis metsaökoloogia vanemteadurina.
Loe lähemalt....
28.02.2020       https://www.etag.ee/?p=53662
Uurimistoetuste tänavune taotlusvoor avaneb teadlastele 1. märtsil  

Uurimistoetuste 2020. aasta taotlusvoor on teadlastele avatud 1. märtsist 31. märtsini. Taotlused saab esitada Eesti Teadusinfosüsteemi ETIS kaudu. Uurimistoetusi on...

The post Uurimistoetuste tänavune taotlusvoor avaneb teadla ...
Loe lähemalt....


03.02.2020      
Ilmunud on ajakirja Mäetagused erinumber meditsiiniantropoloogiast   Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna kirjastamisel ilmus trükist ajakirja Mäetagused 75. number, kuhu on koondatud artiklid meditsiiniantropoloogiast, inimese ja looduse suhetest ning folkloori ja folkloristika järjepidevusest
Loe lähemalt....
28.02.2020       https://www.etag.ee/?p=53677
Teadusagentuuri nõukogu uus liige on Jaanus Karv  

27. veebruaril 2020 nimetas teadus- ja haridusminister Mailis Reps Eesti Teadusagentuuri nõukogu uueks liikmeks Rahandusministeeriumi eelarve osakonna nõuniku Jaanus Karvi....

The post Teadusagentuuri nõukogu uus liige on Jaanus Karv appeare ...
Loe lähemalt....