See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt G5357
G5357 "Algoritmid kõrgmolekulaarsete looduslike ja tehisjäätmete pürolüüsi ja vääristamise protsesside kirjeldamiseks (1.01.2003−31.12.2005)", Ille Johannes, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, TTÜ Virumaa Kolledž, Kütuste keemia ja tehnoloogia õppetool.
ETF5357
G5357
Algoritmid kõrgmolekulaarsete looduslike ja tehisjäätmete pürolüüsi ja vääristamise protsesside kirjeldamiseks
Algorithms for processing of high-molecular natural materials and waste products by pyrolysis and hydrogenisation
Algoritmid kõrgmolekulaarsete looduslike ja tehisjäätmete pürolüüsi ja vääristamise protsesside kirjeldamiseks
1.01.2003
31.12.2005
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
Eesti Teadusfond - > ETF uurimistoetus
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.11. Keemia ja keemiatehnikaT350 Keemiatehnoloogia ja -masinaehitus1.3. Keemiateadused (keemia ja muud seotud teadused)100,0
AsutusRiikTüüp
Sihtasutus Eesti Teadusfond
PerioodSumma
01.01.2003−31.12.2005317 588,00 EEK (20 297,57 EUR)
20 297,57 EUR

Uuritakse voimalusi korgmolekulaarsete looduslike ja tehisjäätmete (madala tihedusega polüetüleeni, polevkivi ja nende segu) autoklaavse termolüüsi ning saadava oli vääristamise kineetika matemaatiliseks kirjeldamiseks. Tuletatakse matemaatilised mudelid, mis kirjeldavad temperatuuri ja aja koosmoju oli, koksi ja gaasi summaarsetele saagistele uuritud mittelineaarselt tousva temperatuuri tingimustel. Määratakse näivad Arrheniuse kineetilised konstandid summarse oli ja gaasi tekkimisel lähtematerjalidest ning gaasi ja koksi tekkimisel olist. Prognoositakse optimaalseid pürolüüsitingimusi maksimaalse olisaagise saamiseks.
The kinetics of thermal degradation of high-molecular organic wastes (low-density polyethylene, oil shale and their mixtures) in autoclaves will be studied. Mathematical models will be developed to describe the co-effects of time and temperature on the total yields of oil, gas and coke for the process under conditions of nonlinear increase of temperature. The apparent activation energies and pre-exponential factors in Arrhenius kinetic expression will be estimated for the parallel-consequent reactions of total oil and gas formations from the source materials, and gas and coke formation from the oils formed. The conditions for the maximum oil yield will be predicted.
KirjeldusProtsent
Alusuuring100,0