See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt G5190
G5190 "Komposiidid ja mitmekihilised struktuurid elektrit juhtivatest polümeeridest ja Zn ning Cd halkogeniididest (1.01.2002−31.12.2004)", Andres Öpik, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Keemia ja materjalitehnoloogia teaduskond, Materjaliteaduse instituut, Füüsikalise keemia õppetool.
ETF5190
G5190
Komposiidid ja mitmekihilised struktuurid elektrit juhtivatest polümeeridest ja Zn ning Cd halkogeniididest
Electrically Conductive Polymer - Zn or Cd Composites and Multilayer Structures
Komposiidid ja mitmekihilised struktuurid elektrit juhtivatest polümeeridest ja Zn ning Cd halkogeniididest
1.01.2002
31.12.2004
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
Eesti Teadusfond - > ETF uurimistoetus
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.12. Protsessitehnoloogia ja materjaliteadusT150 Materjalitehnoloogia2.3. Teised tehnika- ja inseneriteadused (keemiatehnika, lennundustehnika, mehaanika, metallurgia, materjaliteadus ning teised seotud erialad: puidutehnoloogia, geodeesia, tööstuskeemia, toiduainete tehnoloogia, süsteemianalüüs, metallurgia, mäendus, tekstiilitehnoloogia ja teised seotud teadused).100,0
AsutusRiikTüüp
Sihtasutus Eesti Teadusfond
PerioodSumma
01.01.2002−31.12.2004354 200,00 EEK (22 637,51 EUR)
22 637,51 EUR

Antud projekti eesmärgiks on Zn ja Cd halkogeniididest ja elektrit juhtivatest polümeeridest (EJP) komposiitmaterjalide ja mitmekihiliste struktuuride valmistamine fotoelektriliste seadiste tarbeks. Projekt käsitleb erinevate mitmekihiliste struktuuride ja komposiitimaterjalide valmistamise tehnoloogia väljatöötamist ja nende füüsikalis- keemilist iseloomustamist. Nimetatud struktuuride ja komposiitmaterjalide valmistamise tehnoloogia peamiseks meetodiks on termokeemiline töötlemine, mis baseerub nii teoorias kui praktikas elektronmaterjalide omaduste termodünaamilisel modelleerimisel. Meetod voimaldab valmistada EJP ja Zn/Cd halkogeniididest etteantud füüsikaliste ja keemiliste omadustega materjale ja struktuure.
The aim of this project is to prepare and investigate the photoactive Zn/Cd chalcogenides in combination with electrically conductive polymers (ECP) as composites, blends and multilayer structures. This proposal includes the development of structure preparation methods and also the physical and chemical characterisation of the prepared structures. The thermochemical modification, basing on the thermodynamic modeling method, can give the semiconductive photovoltaic materials combined with ECP structures with promising and, that is more important, predicted physical and chemical properties. The practical application of these structures based on ECP and semiconductive photovoltaic materials is intended for different photovoltaic devices (LED-s, light emitters for lasers, for displays, for computer and TV screens)
KirjeldusProtsent
Alusuuring50,0
Rakendusuuring30,0
Katse- ja arendustöö20,0